Suplementacja dla biegacza

Bieganie to coraz popularniejszy sport, który zdobywa sobie fanów w każdym mieście. Biegają teraz wszyscy: młodzi i starsi, otyli i szczupli, pracownicy biurowi i fizyczni. Ten sport staje się już trendem, którego nie idzie powstrzymać, a co ciekawe coraz więcej zdeklarowanych fanów tego sportu przykłada się do treningów oraz zdrowego odżywiania.

Każdy, kto zaczyna biegać popełnia szereg podstawowych błędów, które szybko zostają wyjaśnione przez bardziej „zaawansowanych” w tym sporcie. Pierwsze buty do biegania to spory wydatek, jednak bez tego jak to mówią, nie można biegać. „Bawełna”, w której odradza się uprawianie tej aktywności fizycznej jest w stanie zostać zrozumiana w gronie biegających, ale na pewno nie brak odpowiedniego obuwia, bowiem troska o zdrowie jest cechą charakterystyczną dla tych, którzy uprawiają jogging.

Troska o zdrowie, to bardzo zauważalna cecha biegaczy. W obawie przed przeziębieniem stosują tylko naturalne środki na katar, wspomagają się wszelkimi możliwymi domowymi sposobami w celu zwiększenia odporności –  a wszystko dla ulubionego sportu! Antybiotyk i choroba uniemożliwiają regularne treningi, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. W domu każdego biegacza znajduje się: imbir, kilogramy cytryny, czosnek i sok z malin obok dużego zapasu miodu. Z tak profesjonalnie przygotowanym zapleczem  przeziębienie nie ma żadnych szans.

Odpowiednia i zbalansowana dieta, to również ważny temat dla biegaczy. Ładowanie węglowodanów, zapas bananów, który normalnemu śmiertelnikowi starcza na trzy miesiące, dla prawdziwego biegacza amatora starcza na tydzień. Makaron przed zawodami i żadnego mięsa na parę dni przed startem, to normalne zachowanie, dlatego nie należy się śmiać, tylko pokiwać z aprobatą głową oraz czekać na kolejne prawdy objawione.

Suplementacja diety, to coś z czego nie należy żartować. Bardzo popularny jest monohydrat kreatyny, ponieważ ma on dobry wpływ na aktywność fizyczną. Jednak w przypadku biegaczy należy z nim uważać. Ze względu na to, że fani tego sportu nie mogą za dużo ważyć, a przyrost masy mięśniowej przy stosowaniu monohydratu kreatyny jest spory, należy go stosować w o wiele mniejszych dawkach niż zalecane. Dzięki temu zostają zachowane odpowiednie proporcje i suplementacja daje pożądane efekty. Trochę więcej mięśni i lepsza prędkość, to coś, co potrzebuje większość biegaczy.

Podsumowując, jeżeli jesteś początkującym biegaczem i masz już za sobą kupno swoich pierwszych butów do biegania – zmień swoją dietę. To pierwszy stopień wtajemniczenia. Kolejnym będzie odpowiednia suplementacja.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top