Irygator – sposób na czyste zęby

Higiena jamy ustnej to niezwykle delikatna i zarazem bardzo ważna sfera życia ludzkiego. Jak dbać o zęby, dziąsła i przestrzenie między zębowe w sposób gwarantujący najwyższy poziom higieny?

Lekarze stomatolodzy coraz częściej mówią o tym, że mycie zębów to nie wszystko. Nawet jeśli systematycznie dwa razy dziennie myjesz zęby, korzystasz ze szczoteczki elektrycznej lub stosujesz prawidłową technikę mycia zębów szczoteczką manualną, możesz mieć problem z prawidłowym wyczyszczeniem zębów. Dotyczy to szczególnie połączeń zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, do których szczoteczka zawsze będzie miała problem ze swobodnym dotarciem.

Problem prawidłowego mycia zębów dotyczy także osób, które noszą aparaty ortodontyczne.

Co to jest irygator i jak działa

Irygator do zębów to urządzenie, które pozwala na skuteczne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Wykorzystuje on strumień wody dozowany pod ciśnieniem, który szybko, skutecznie i co najważniejsze dokładnie usuwa wszelkie pozostałości jedzenia oraz płytkę nazębną z trudno dostępnych okolic. Jest wyjątkowym uzupełnieniem higieny jamy ustnej – z powodzeniem może zastąpić nici dentystyczne oraz wykałaczki. Woda pompowana przez specjalne dysze dociera w miejsca niedostępne dla szczoteczek zarówno manualnych, jak i elektrycznych. Szczególnie poleca się tego typu urządzenia do higieny jamy ustnej osób noszących aparaty ortodontyczne. Zaleca się także korzystanie z irygatorów pacjentom cierpiącym na parodontozę oraz osobom z kieszeniami dziąsłowymi.

Jednym z wiodących producentów tych urządzeń jest marka Waterpik.

Zalety irygatora

Przeprowadzone badania kliniczne udowodniły, że irygatory to urządzenia znacznie poprawiające jakość higieny jamy ustnej. Szczególnie warto wymienić tutaj urządzenia Waterpik oraz flagowy amerykański irygator Waterpik WP-660 Ultra Professional, który jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem, które do tej pory skonstruowano w zakresie czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Podczas badan klinicznych wykazano, że znacznie bardziej skutecznie wpływa na poprawę stanu dziąseł, niż nici dentystyczne.

Generalnie, irygatory sprawdzają się doskonale w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych, oraz innych trudnodostępnych miejsc. Zaleca się je w czyszczeniu zębów osłoniętych aparatami ortodontycznymi. Urządzenia Waterpik świetnie radzą sobie także w czyszczeniu implantów i innych uzupełnień protetycznych takich, m.in. jak korony czy mosty.

Najbardziej zaawansowane irygatory Waterpik skutecznie usuwają bakterie także spod linii dziąseł, gdzie tradycyjne szczotkowanie ani czyszczenie za pomocą nici dentystycznej nie ma zastosowania.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top