Czy warto korzystać z biustonoszy sportowych ?

Jeśli należysz do tej grupy kobiet, które nie potrafią żyć bez codziennej dawki ruchu. Często chodzisz na siłownię, zajęcia fitness, biegasz lub podejmujesz się innych rodzajów aktywności fizycznej, zapewne już dawno przekonałaś się do zalet specjalnych biustonoszy sportowych. Dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, chcą zacząć biegać lub zapisać się na zajęcia z aerobiku, przygotowaliśmy kilka ogólnych informacji o tego typu stanikach. Za naszym pośrednictwem sprawdzisz, czy rzeczywiście markowe biustonosze sportowe to wydatek warty swojej ceny.

Na wstępie warto napisać, czym w zasadzie tego typu biustonosz różni się od klasycznego stanika. Przy pierwszym kontakcie w oczy rzuca się przede wszystkim jego nieco odmienny krój. Biustonosze sportowe są bardziej zabudowane. Wynika to przede wszystkim z funkcji, jakie mają pełnić. Ich celem nie jest modelowanie biustu czy jego wyraźne unoszenie, alebiustonosze sportowe przede wszystkim ochrona przed drganiami, które towarzyszą wielu rodzajom aktywności sportowej, zwłaszcza bieganiu czy zajęciom na sali gimnastycznej. Kolejne elementy to rodzaj materiału użytego do produkcji staników sportowych. W tym przypadku jest to zwykle specjalny materiał nowej generacji – taki, jaki stosuje się do produkcji odzieży termoaktywnej – który zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry i wysoki poziom wentylacji, co zapobiega nadmiernemu poceniu się, a także nieprzyjemnym otarciom czy odparzeniom. Poza tym trzeba pamiętać, że biustonosze sportowe podobnie jak klasyczne staniki muszą być dopasowane do wielkości biustu konkretnej kobiety. W tym przypadku wybór właściwego rozmiaru jest tak samo ważny, jak pozostałe funkcje, o których wcześniej wspomnieliśmy.

Podstawowym zadaniem stawianym przed biustonoszami sportowymi jest ochrona biustu przed niekorzystnym wpływem drgań i przeciążeń, które towarzyszą rożnym rodzajom aktywności. Taki stanik ma za zadanie w jak największy stopniu unieruchomić biust, co przeciwdziała jego rozciąganiu i w dalszej konsekwencji wiotczeniu. Źle zabezpieczony biust jest bowiem bardzo podatny na odkształcenia. Najlepszym przykładem takiej sytuacji jest trening biegowy, podczas którego piersi pozostają w stałym ruchu. Źle zabezpieczone – ruchome – poddawane są procesowi rozciągania skóry oraz wiązadeł, które w naturalny sposób podtrzymują biust m.in. odpowiadając za jego jędrność i kształt. Biustonosze sportowe ograniczają zakres tego ruchu, redukują także poziom powstających w czasie biegu wibracji. W konsekwencji przeciwdziałają procesowi rozciągania biustu podczas ćwiczeń fizycznych.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top