Charakterystyka soczewek Air Optix

Współcześnie każda osoba nosząca soczewki kontaktowe ma szanse na wybór takiego produktu, który doskonale dopasuje się do jej potrzeb. Trzeba brać pod uwagę, że soczewki kontaktowe mają nie tylko poprawiać wadę wzroku bez niepotrzebnego ozdabiania twarzy, jak to ma miejsce w przypadku okularów, ale również muszą utrzymywać wysoki komfort dla oka. To jest możliwe jedynie wówczas, gdy wybierzemy soczewki nowej generacji, dodatkowo dopasowane do naszych potrzeb. W wielu przypadkach takie są właśnie soczewki Air Optix, które dziś uznawane są za jedne z najlepszych na rynku.

Dla osób poszukujących dobrych soczewek sferycznych polecane są klasyczne soczewki Air Optix. Wyróżniają się one bardzo dobrym nawilżeniem oka, które powoduje, że można nosić je równieżsoczewki air optix wówczas, gdy nasze oczy kiepsko reagują na ciało obce na ich powierzchni. Trzeba mieć na uwadze, że pierwsze soczewki zawsze powinien dobrać specjalista – on określi, jaki kąt krzywizny oraz jaką średnicę soczewek należy wybrać, aby móc bez problemu nosić taką korektę wzroku. Klasyczne soczewki tej marki stworzone są ze specjalnego materiału, który łączy w sobie cechy silikonu oraz hydrożelu. To sprawia, że soczewka Air Optix jest bardzo cienka, nieodczuwalna przy mruganiu czy zamykaniu oczu, a jednocześnie dobrze i szybko układa się na oku i nie trzeba przesuwać jej manualnie. Standardowa forma tych soczewek nadaje się do noszenia miesięcznego w systemie dziennym – soczewki zdejmujemy na noc i okładamy do specjalnego płynu, który wpływa na ich nawodnienie oraz poprawia elastyczność po dniu noszenia.

Inną opcją dla osób, które nie chcą bawić się w zdejmowanie soczewek jest wykorzystanie soczewek Air Optix przeznaczonych do noszenia w systemie dzień i noc. Takie soczewki sprawdzają się przy noszeniu przez cały miesiąc, czyli 30 dni i nocy. Dobrze jest przed ich wyborem skonsultować się z lekarzem, bo niektóre wady wzroku oraz problemy mechaniczne z oczami mogą spowodować, że noszenie takich soczewek jest niemożliwe. Niemniej jednak, same soczewki posiadają bardzo wysoki wskaźnik przepuszczalności tlenu oraz niemniejsze możliwości, jeśli chodzi o nawilżenie samego oka. Dzięki temu oko nie wysycha podczas ciągłego noszenia soczewki, a ta nie powoduje żadnych uszkodzeń na jego powierzchni.

Kupując soczewki Air Optix, warto zastanowić się nad zakupem kilku sztuk naraz. Wówczas soczewki są zwykle o wiele tańsze. Należy pamiętać również o tym, że zwykłe soczewki sferyczne będą mniej kosztowne niż soczewki toryczne, które stosuje się przy astygmatyzmie.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top