Torebki damskie i ich różnorodność

torebkiTorebka jest nieodłącznym elementem każdej kobiety. Jest to praktyczny schowek na rzeczy osobiste, które nosi się ze sobą, a z drugiej jest to ozdoba i element stroju. Torebka powinna współgrać z kobiecym ubiorem, a w szczególności na imprezach i specjalnych okazjach, ale też w życiu codziennym. Torebki damskie  powinny być dopasowane do całego stroju, ale też należy dobierać je do butów.

Wśród wszystkich rodzajów torebek najbardziej znane są te, które mają kształt trapezu lub prostokąta. Dla tych torebek dość charakterystyczne jest to, że mają skórzany wierzch, uchwyty do noszenia na ramieniu, brak zewnętrznych kieszonek lub jedną z boku, w środku podszewkę z kieszonkami na drobiazgi oraz telefon. Te torebki damskie dostępne są też w bardzo klasycznych kolorach, takich jak: biel, granat, czerwień, brąz. Torebki klasyczne można swobodnie zabrać do pracy, na spotkanie biznesowe, ale można też ją nosić, na co dzień. Najlepiej pasuje do klasycznych ubrań, na przykład: garsonki, sukienki, spódnicy lub koszuli. Wszystkim kobietom są też dobrze znane niewielkie torebki, czyli tak zwane kopertówki. Zazwyczaj mają one długi pasek na ramię albo krótki pasek na breloczku, a w środku jest miejsce na drobiazgi: telefon, portfel, puder bądź szminkę. Wybór tych torebek jest ogromny: od skórzanych mini-torebek z paskiem na ramię, po satynowe kopertówki, które można nosić w dłoni. Torebki wizytowe muszą koniecznie pasować do stroju, jaki zakłada się na daną okazję. Dla kobiet dostępne są też tak zwane torebki nieformalne. Jest to grupa torebek, do której zalicza się między innymi obszerne worki, torebki o oryginalnych kształtach, na przykład prostokątne listonoszki przekładane przez ramię, a także i plażowe koszyki. Torebka nieformalna musi być praktyczna i ważne jest też dopasowanie jej do swojego stylu, charakteru oraz temperamentu.

Torebki najczęściej wykonuje się ze skóry, ale oprócz tego można je też wykonywać z takich materiałów, jak: jeans, bawełna, sztruks, filc, wełna, len czy też wodoodporny PCV. Każdy, kto kupuje torebkę z nieskórzanych materiałów musi zwrócić uwagę na jej grubość, usztywnienia oraz jakość wykonania. Oprócz materiału wierzchniego, ważny jest też ten, z którego wykonana jest podszewka torebki. Powinna ona być estetyczna, natomiast torebki damskie wizytowe, które mają być przede wszystkim eleganckie, powinny mieć podszewkę wykonaną z eleganckiej satyny, jedwabiu bądź atłasu. Jeśli torba jest duża oraz pakowna to ten materiał powinien być mocny, dlatego najlepszym i najbardziej wytrzymałym materiałem jest nylon.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top