Kosmetyki dla wegetarian

O wegetarianach i weganach słyszymy bardzo często. Dzieci już na koloniach, obozach dla starszych wykazują zainteresowanie pożywieniem i trwale, konsekwentnie oczekują uznania ich preferencji żywieniowych. Nie wszyscy jednak są w stanie zrozumieć wegetarian, szczególnie jeśli preferencje te rozszerzają się dalej i sięgają do kosmetyków. Czy wszyscy wiemy, czym są kosmetyki wegetariańskie?

Wegetarianie, z założenia, odrzucają produkty mięsne oraz pochodzenia zwierzęcego (weganie). Ci drudzy rezygnują także ze spożywania jajek, nabiału itp. Rezygnują także z noszenia skór, wełny, jedwabiu. Rezygnują także z użytkowania kosmetyków zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego a także testowane na zwierzętach. W odpowiedzi producenci stworzyli odpowiednie linie kosmetyków, by były to kosmetyki wegetariańskie. Ale kosmetyki te mogą używać wszyscy, nie tylko weganie.

kosmetyki wegetariańskie

Kosmetyki wegetariańskie to często produkty, które opierają się na znanych od wieków recepturach

Czy trudno jest takie kosmetyki znaleźć?

Absolutnie nie! Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, czytać składy, by znaleźć kosmetyki wegetariańskie. Co więcej, w dobrych sklepach internetowych a także sklepach stacjonarnych znajdziemy kosmetyki dla takich osób. Na forach, portalach związanych z tą tematyką znajdziemy wszystko, co nam jest potrzebne do kupienia.

Jakie składniki pochodzenia zwierzęcego stosowane są w kosmetykach?

Składniki pochodzenia zwierzęcego możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich, to substancje otrzymywane z ciała zwierząt, takie jak kość, skóra, tłuszcz. Druga grupa, to substancje otrzymywane z wytwarzanych przez nie surowców, jak na przykład lanolina. Część wegetarian akceptuje produkty z grupy drugiej, z kolei weganie patrzą bardziej surowo. Rozpoznanie typowo czystego produktu wcale nie jest takie proste. O ile jeszcze część nazw skojarzymy z produktami zwierzęcymi, o tyle część z nich możemy nie poznać w ogóle. Czego zatem nie powinno być w kosmetykach dla wegetarian? Przede wszystkim kolagenu, elastyny, keratyny, ambry, piżma, cywetu, lanoliny i chitozanu. Jak więc widzimy, bardzo wiele produktów takie substancje zwierzęce posiada. Trzeba więc się dobrze naszukać, sprawdzić skład, by kosmetyki wegetariańskie znaleźć.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć wegetarian i kupować bardziej świadomie, powinien od dziś szukać na półkach kosmetyków przeznaczonych właśnie dla tej grupy ludzi. Wówczas nie będzie przyczyniał się do cierpienia zwierząt, wprost przeciwnie, bardzo pozytywnie na nie wpłynie. Podjęcie takiej decyzji wiąże się ze zmianą podejścia, ze zmianą najpewniej sklepu a także linii produktów. Na pewno każdy miłośnik zwierząt będzie takim obrotem sprawy zachwycony.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top