Jak dobrać biustonosz?

Nie ma na świecie kobiety, która chodzi do pracy i do miasta, nie nosząc na sobie biustonosza. Dobrze dobrany jest w stanie nie tylko niwelować dyskomfort, ale również poprawiać wygląd i modelować sylwetkę. Niestety, nadal wiele kobiet nie wie, jaki rozmiar biustonosza jest dla nich odpowiedni, a także jaki wybierać model – dobieranie biustonosza okazuje się zadaniem ponad siły przeciętnej kobiety. Tymczasem wystarczy kilka porad, aby dobrze wybrać stanik i nie przejmować się więcej dyskomfortem czy niezbyt dobrym wyglądem.

Podstawą dobierania biustonosza jest profesjonalna pomoc. Jeśli same nie wiemy, w jaki sposób wybrać stanik, aby dobrze leżał, to na pierwsze wybieranie dobrze jest udać się do salonu, w którym ekspedientki ukończyły kurs brafittingu. Ta dyscyplina zajmuje się wszelkimi tajnikami dobierania staników w taki sposób, aby były komfortowe dla kobiet oraz doskonale prezentowały się na ciele. Nawet jeden dobrany w ten sposób stanik daje ogromną różnicę w odczuciach dotyczących komfortu noszenia oraz wyglądu biustu. Po takiej sesji, znając podstawy dobrze dobranego biustonosza, można ruszyć na samodzielne łowy.

Warto pamiętać, że dobieranie biustonosza powinno dotyczyć różnych okoliczności – inny stanik nosi się na czas uprawiania sportów, inny do bluzek do pracy, a jeszcze inny do kreacji, które są bez ramiączek czy odsłaniają dekolt. Z tego powodu warto mieć kilka różnych modeli biustonoszy, dzięki czemu na każdą okazję znajdzie się nie tylko coś wygodnego, ale również pasującego do kroju stroju. Podobnie jest z materiałami – w zasadzie trudno jest wybrać śliski, satynowy stanik do kreacji, która potrzebuje zwykłego stanika, aby nie ześlizgiwać się z biustu. Wybór kroju i materiału jest więc podstawą.

Drugą sprawą w dobieraniu biustonosza jest zwrócenie uwagi na rozmiary. Choć wiele kobiet nadal żyje w świecie uniwersalnej rozmiarówki, w której 75C to już powód do domu – to jednak nie tak dokładnie wygląda tabela rozmiarów profesjonalnych staników. Zawsze warto przed zakupem zmierzyć stanik, jako że każdy z nich, zależnie od rodzaju miseczki, będzie inaczej leżał. Jeśli poszukujemy stanika, który będzie eksponował biust, to musimy wybrać ten z wypełnionymi miseczkami, a to może wpłynąć na wybierany rozmiar. Co więcej, różne firmy mogą mieć również rozmaite rozmiary, jeśli chodzi o centymetry obwodu czy wielkość miseczki. Dobieranie biustonosza powinno więc odbywać się na każdym kolejnym mierzeniu i zakupie, chyba że decydujemy się na kupno modelu, który już posiadamy.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top