Szybcy i bezpieczni

Każdy z mężczyzna marzył kiedyś o bardzo szybkiej jeździe samochodem. Ale nie wszyscy są na tyle odważni by spełniać te szalone marzenia. Sportowe auta są dumą dla każdego kierowcy rajdowego, dlatego coraz więcej osób decyduje się spróbować chociaż raz jazdy po torze rajdowym. Jedna każdy początkujący rajdowiec powinien pamiętać o bezpieczeństwie.

Szybkie samochody, piękne kobiety rozpoczynające wyścig i prędkość, która zniewala. To wszystko jest bardzo kuszące, zwłaszcza dla młodych i początkujących kierowców. Jednak doświadczeni rajdowcy mówią, że zanim wsiądziemy do samochodu warto zadbać o swoje bezpieczeństwo – podstawą jest strój, w skład którego wchodzi specjalny kombinezon, rękawice rajdowe oraz kask.

Kombinezony z homologacją są podstawowym elementem zabezpieczającym kierowcę. I choć wielu kojarzą się z „mundurami” i przystojnymi mężczyznami, to jednak nie powinniśmy deprecjonować ich roli. Mogą uratować życie w wielu niebezpiecznych sytuacjach na torze. Dzięki nowoczesnym technologiom nie chronią już tylko przed brudem i olejem, ale również odgrywają bardzo ważną rolę w przypadku pożaru. Nowoczesne materiały mają zapewniać kierowcy stuprocentową ochronę przed płomieniami przez około 11 sekund, aby mogły otrzymać homologację FIA. Jest to wystarczający czas na to, aby rajdowiec wydostał się z płonącego auta.

Rękawice rajdowe dla kierowców mają spełniać dwie funkcje. Pierwsza to ochrona przed olejem, brudem, ale również przed płomieniami, dlatego produkowane są z tkanin odpornych na ogień A druga to przyczepność do kierownicy oraz komfort jazdy. Wewnętrzna część rękawic rajdowych została wykonana z antypoślizgowych materiałów, co polepsza przyczepność rąk do kierownicy.

Buty dla kierowcy rajdowego są podobnie jak w przypadku rękawic czy kombinezonu wykonane z materiałów anty pożarowych i najlepiej jakby posiadały homologację FIA. Ich funkcją jest zapewnienie dobrej przyczepności do pedałów, dlatego posiadają o wiele cieńsze podeszwy od normalnych butów.

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą rajdowym i dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki na torze wyścigowym zaufaj doświadczonym rajdowcom. Zadbaj przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo, które zapewnią Ci rękawice rajdowe, kombinezon, kask i odpowiednie buty. Jest to podstawowe wyposażenie kierowcy, które ma mu zapewnić nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również czas w przypadku pożaru. Przyjrzyj się sławnym sportowcom i zauważ, że żaden z nich nie naraża swojego życia, a zwykłe dżinsy i koszulki zostawia w szatni.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top