Kultowe buty

Są takie element odzieży, które stają się ikonami. Tak było między innymi z wieloma produktami marki Chanel, z butami Adidas, które stały się nazwą dla całej grupy obuwia sportowego, a także ze słynnymi polówkami z krokodylkiem. Jeśli jednak chodzi o odzież młodzieżową i produkty przeznaczone dla młodszej grupy odbiorców, tutaj trudno jest zasłużyć na miano kultowych. Trendy zmieniają się zbyt szybko. Kilku markom się to jednak udało. I jedną z nich był Vans ze swoim najsłynniejszym modelem skaterskich trampek Vans Era.

Historia marki Vans

vans eraVans to marka rodem ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej ze słonecznej i wyluzowanej Kalifornii. Pierwszy jej sklep powstał w 1966 roku. Wówczas buty były produkowane na miejscu i po ich zamówieniu oczekiwało się na wykonanie zgodnie z życzeniem. Szybko rozeszła się sława butów Vans i szybko utarło się, że buty te są idealne do jazdy na deskorolce, a to za sprawą podeszwy, która idealnie do niej przylegała. Lata siedemdziesiąte to wzrost marki, a osiemdziesiąte to czas silnej konkurencji z innymi firmami produkującymi obuwie do baseballu czy koszykówki. Wydatki na reklamę i promocję, balansowanie ceną, sprawiły, że marka zbliżyła się do bankructwa, jednak dzięki pomocy banków udało jej się z tej sytuacji wydostać. Rokowania były słuszne, bo już w kolejnym dziesięcioleciu marka weszła na giełdę i otworzyła produkcję poza swoim macierzystym krajem. Nowe tysiąclecie przywitała jako firma wspierająca sporty ekstremalne, celująca w zaspokajanie potrzeb klienta i zyskująca światową rozpoznawalność.

Klasyka obuwia sportowego

Mimo dużej różnorodności obecnej oferty marki, nadal jednym z najpopularniejszych modeli są buty Vans Era. Klasyczne sznurowane trampki na nieco grubszej podeszwie, doskonale uszyte, dobrze dopasowane, z miękką wyściółką, stabilizujące stopę. W dodatku dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, wykonane z różnych materiałów, z różnymi ciekawymi deseniami. Obecnie noszone są zarówno do sportowych, luźnych stylizacji, jak i do tych casualowych, przeznaczonych na wyjście na zakupy czy spacer, ale także i do spódnic i innych ubiorów w stylu urban. Ich cena rozpoczyna się już od około 160 złotych i sięga maksymalnie nieco poniżej 300 zł. Wysoka jakość wykonania sprawia, że buty te są w stanie przetrwać naprawdę wiele, dlatego tak chętnie sięgają po nie osoby, które prowadzą bardzo aktywny styl życia i wymagają od obuwia naprawdę sporo, testując jego wytrzymałość każdego dnia. Jak sprawdzają się w takich warunkach – odpowiedzią mogą być wyniki sprzedaży marki.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top