Kupujemy wycieraczki do samochodu

Kiedy przychodzi czas na pierwszą w życiu wymianę wycieraczek pojawia się problem. Do tej pory bowiem nie trzeba było zastanawiać się nad tym jakie wycieraczki są nam potrzebne, bowiem korzystaliśmy z tych, które już były w zakupionym przez nas aucie. Co więc zrobić, kiedy na szybach pozostają bardzo charakterystyczne smugi, wycieraczki już nie zbierają wody i zabrudzeń tak jak robiły to jeszcze jakiś czas temu, a do tego istnieje ryzyko, że guma z pióra zerwie się i zarysowana zostanie przednia szyba, co chyba byłoby największa tragedią? Jakie wycieraczki wybrać? Czy mają to być wycieraczki klasyczne czy może jednak wycieraczki aerodynamiczne takie jak bosch aerotwin?

Oczywiście wycieraczki bosch aerotwin to jeden z najbardziej popularnych rodzajów i bardzo chwalonych, to jedna z podstawowych opcji, ale zanim dokonamy ostatecznego wyboru dobrze jest po prostu poznać konkretne cechy wszystkich rodzajów. Zacznijmy więc od wycieraczek płaskich określanych mianem bezprzegubowych. To właśnie wycieraczki bosch aerotwinb należą do tego rodzaju produktów, a więc można brać je pod uwagę. Wycieraczki płaskie posiadają bardziej aerodynamiczne pióra niż te klasyczne, co powoduje znacznie mniejszy opór powietrza w czasie rozwijania dużych prędkości. Do tego wycieraczki bosch aerotwin płaskie nie rdzewieją i znacznie lepiej przylegają do szyby, dzięki czemu zbieranie zanieczyszczeń odbywa się lepiej i dokładniej. Jeśli więc kierowca preferuje dynamiczną jazdę, to w takim wypadku zapewne lepsze będą wycieraczki aerodynamiczne, choćby bosch aerotwin. Sprawdzają się one również lepie podczas mrozów, bowiem znacznie łatwiej dają się oderwać od szyby i nie reagują na silne podmuchy wiatru. Bywają one jednak problemem jeśli na przykład szyba w aucie jest bardzo wypukła.

To jedna z opcji, ale tak naprawdę jest ich znacznie więcej. Druga to właśnie wycieraczki klasyczne, które są oparte na sprawdzonej od lat technologii i od dawna wykorzystywane. Teoretycznie tutaj sprawa jest prostsza niż w przypadku wycieraczek bosch aerotwin bowiem wystarczy wybór wycieraczek o odpowiedniej długości i mocowaniu. Dotoczy to jednak wycieraczek w starszych autach, bowiem z reguły wszystkie nowe posiadają już te wycieraczki aerodynamiczne. Niestety z drugiej strony, czasami znalezienie i takich wycieraczek do starszego auta bywa problematyczne. Auta bardzo szybko się zmieniają, a nikt nie dba już o produkowanie wycieraczek d każdego typu, lecz do tych najnowszych. Zawsze pozostają nam jednak wycieraczki uniwersalne, które jednak zalec Asię jedynie jeśli auto jest faktyczne stare.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top