Sklep z kawą – internetowy czy stacjonarny?

sklep z kawąKupowanie kawy dziś w większości przypadków ogranicza się do nabywania kawy rozpuszczalnej w sklepie samoobsługowym – co więcej, zazwyczaj jest to kupowanie produktu będącego w promocji albo po prostu taniego. Niestety, nie gwarantuje to dobrej jakości ani odpowiedniego smaku i aromatu kawy. O wiele lepiej jest wybrać sklep z kawą, który zapewni nam dostęp do kawy ziarnistej oraz mielonej, która – choć trudniejsza i dłuższa w zaparzaniu – gwarantuje pełen zestaw wartości płynących z picia kawy, jak również doskonały smak i aromat utrzymujący się nawet przez kilka tygodni.
Należy uświadomić sobie, że kawa rozpuszczalna pita w dużych ilościach niekoniecznie jest zdrowa. Wiele osób wybiera ją, ponieważ uważa, że jest słabsza i łagodniejsza, a co za tym idzie – lepsza dla organizmu – od kawy ziarnistej. Tymczasem to w kawie rozpuszczalnej jest sporo związków niklu, które mogą negatywnie wpływać na organizm, gdy są przyjmowane regularnie w większych ilościach. Co więcej, zazwyczaj taka kawa ma również więcej kofeiny, a także może być wykonana z gorszych jakościowo ziaren. Z tego powodu sklepy z kawą zazwyczaj nie mają jej w swojej ofercie, a jeśli już się pojawia, to raczej jako ciekawostka w przypadku kaw trudno dostępnych w Polsce, a cenionych w świecie kawoszy.
Z tego powodu w sklepach z kawą dostaniemy przede wszystkim dobrej jakości kawę ziarnistą, która jest dostosowana do mielenia w warunkach domowych i zaparzania w odpowiednim czajniczku. Oczywiście, taki proces przygotowania kawy jest o wiele dłuższy, ale daje również więcej przyjemności z jej picia. Co jednak w przypadku, gdy nie mamy możliwości zmielenia kawy w domu? Wówczas lepiej jest kupić odpowiednią kawę ziarnistą w sklepie stacjonarnym, gdzie często na życzenie klienta obsługa zajmuje się mieleniem ziaren. Oczywiście, kawa zmielona krócej utrzyma swój aromat i smak niż kawa zamknięta w ziarnach, dlatego dobrze jest kupować mniejsze ilości.
Stacjonarny sklep z kawą świetnie sprawdzi się również dla próbowania nowych kaw, ponieważ często oferuje możliwość degustacji czy posiada niewielką kawiarnię, gdzie zamówić można małe filiżanki danych rodzajów kawy. W ten sposób zyskujemy możliwość poznania aromatu i smaku kawy zanim jeszcze wydamy pieniądze na jej zakup w większej ilości. Jednocześnie jednak, internetowy sklep z kawą posiada zazwyczaj większe możliwości, jeśli chodzi o różnorodność smaków. Często również, obok klasycznych ziarnistych kaw, oferuje dobrej jakości kawy mielone, dzięki czemu klient zyskuje większą możliwość zakupu odpowiadającego jego potrzebom produktu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że o ile w sklepie stacjonarnym możemy ocenić profesjonalizm własnym okiem, o tyle w sklepie internetowym powinniśmy z uwagą wybrać sprawdzony sklep z oryginalnymi produktami.

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top