Wielkie zmiany w koncernie Nokia

telefony Nokia

Telefon Nokia

Początki marki Nokia sięgają 1865 roku – wtedy Fredrik Idestam założył zakład przetwórstwa drzewnego. Kolejne wynalazki oraz przełomowe wydarzenia takie jak elektryfikacja Finlandii doprowadziły do powstania Fińskiej Fabryki Kabli. W ramach tego przedsiębiorstwa w 1960 utworzono dział telekomunikacji – to wydarzenie z pewnością można uznać za początki współczesnej Nokii.

Właśnie w ojczyźnie Nokii, Skandynawii, w 1981 roku uruchomiono pierwszą na świecie sieć komórkową, a Nokia mogła wyprodukować pierwsze modele telefonów komórkowych. Wówczas pierwszymi przenośnymi telefonami były telefony samochodowe. Stały rozwój technologii i ciągłe ulepszanie produktów doprowadziło do wykonania pierwszej rozmowy telefonicznej GSM.

Współczesna Nokia, to producent najbardziej rozpoznawalny przez konsumentów w każdym wieku. Najpierw tworzyła modele niemal niezniszczalne, o baterii zachwycającej każdego odbiorcę, teraz produkuje modele zaawansowane technologicznie. Seria nokii lumia, to modele z najnowocześniejszym systemem Windows Phone. Stabilny, w miarę prosty w użytkowaniu, często wybierany zamiast Androida. Płynnie działające aplikacje, smartfon pobierający mniej zasobów, mniejsze zużycie baterii, to tylko niektóre atuty.

Trzeba przyznać, że telefony nokia zawsze słynęły z wysokiej jakości, która poniekąd jest ich znakiem rozpoznawczym. Nic dziwnego, ze również Polacy tak szybko pokochali telefony omawianej marki, stawiając na urządzenia o najwyższej klasie. Oczywiście na rynku mamy dostęp do najróżniejszych urządzeń od Nokii, dzięki czemu możemy idealnie dopasować dany aparat telefoniczny do swoich indywidualnych oczekiwań. Należy zaznaczyć, że nowocześniejsze propozycje zazwyczaj będą wiązać się z nieco wyższą ceną. Warto jednak zdecydować się na taki zakup, którego na pewno nie będziemy żałować.

To właśnie niska awaryjność i niezmiennie wysoka jakość przyciągnęła do Nokii komputerowego giganta – firmę Microsoft. Marka znana przede wszystkim z oprogramowania oraz systemów operacyjnych na komputery PC już od dawna miała chrapkę na Nokię. Początki współpracy zaowocowały zaprezentowaniem w 2011 roku telefonem Nokia z systemem Windows Phone 7.5. Kolejne premiery miały miejsce w 2012 – Nokia wprowadziła do sprzedaży serię Lumia.

Obecnie marka „Nokia” właściwie już nie istnieje. Microsoft, który rozpoczął od przejęcia działu urządzeń w fińskim koncernie, sygnuje produkty dawnej Nokii swoją marką – na naszych oczach zniknęła Nokia, której historia liczyła ponad 150 lat. Czy przejęcie fińskiego giganta przez Microsoft było dobrym rozwiązaniem? Czas pokaże, a my jako konsumenci możemy mieć nadzieję, że jakość wykonania i bezawaryjność charakterystyczna dla Nokii nie zostanie utracona.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top