Jak szybko i skutecznie się uczyć?

Każdy polonista, czy stały czytelnik powie nam, że czytanie książek rozwija, rozbudza wyobraźnię, wzmaga kreatywne podejście, uczy, wspomaga zdobywanie nowego słownictwa. Niestety, według statystyk, czytamy coraz mniej i coraz rzadziej. Z czego to wynika? Przede wszystkim z braku czasu, z niechęci do czytania, z „pójścia na łatwiznę” w postaci oglądania filmów.

Nowym, kreatywnym rozwiązaniem jest nowoczesna książka, czyli ebooki. Są to elektroniczne wersje znanych książek, publikacji, które można mieć w dowolnym momencie i dowolnej chwili. Jest to forma, którą otworzymy na tablecie, na telefonie komórkowym, na laptopie, wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Tym bardziej, że ebooki można oglądać w dowolnym momencie, podczas podróży do pracy, po pracy, w przerwie na studiach. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu, na zwiększenie wiedzy, na poznanie nowych wersji książkowych. Co ważne, ebooki często są o wiele tańsze, niż książki papierowe, dzięki czemu można ich mieć więcej i czytać w dowolnej chwili.

Książka elektroniczna, to odpowiedź na potrzeby dzisiejszych czasów. Mają oczywiście wady i zalety, jak wszystko, co spotkamy w świecie. Przede wszystkim nie ważą, a dokładniej ważą tyle, co urządzenie, na których je oglądamy. Dzięki temu można ich mieć nieskończenie wiele i czytać to, na co mamy akurat ochotę. Co więcej, niektóre ebooki: http://ebookoo.pl/pol_m_eBooki-151.html są dostępne legalnie i za darmo. Mowa zarówno o książkach, jak i kursach, podręcznikach. Każdy więc znajdzie to, co akurat go interesuje.

Jakie zatem są minusy ebooków? Przede wszystkim nie szeleszczą i nie są papierowe. To dla wielu osób jest kłopotliwe i zniechęca do czytania. Bardzo młodym osobom nie będzie to przeszkadzać, ponieważ nie są do tego przyzwyczajeni. Ale osoby dorosłe a także studiujący jeszcze pamiętają papierowe wersje, zapach książek, przyjemność z czytania. Mimo to ebooki są symbolem naszych czasów, są mobile, niepowtarzalne, wygodne. Wiadomo, że ich popularność będzie systematycznie rosnąć, że będą je kupować zarówno studenci, jak i uczniowie, pracownicy, szefowie firm. To właśnie ebooki pozwalają nam pozyskiwać wiedzę a także relaksować się. Są szeroko dostępne i lubiane przez wszystkich. Każdy, kto lubi czytać a nie ma możliwości na spotkanie ze zwykłą książką, powinien w taki wynalazek zainwestować. Pozwoli mu to pozostać na bieżąco z nowościami, z bestsellerami. Warto więc w takie rozwiązanie się zaopatrzyć, zauważyć zalety takiego rozwiązania. Na pewno nowoczesnym czytelnikom ebooki się spodobają.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top