Popularne modele dronów marki DJI.

Firma DJI to popularny producent dronów do zastosowań typowo komercyjnych. Różnorodność konstrukcji wielowirnikowców DJI pozwala na dobranie sprzętu odpowiedniego tak dla amatorów jak i prawdziwych profesjonalistów. Co warte podkreślenia, zawsze jest to sprzęt wysokiej jakości, wyróżniający się niską awaryjnością, dobrymi parametrami lotu, intuicyjnym sterowaniem oraz szeroką gamą oprogramowania wykorzystywanego do sterowania tego typu sprzętem, a także do graficznej obróbki filmów i zdjęć zrobionych podczas lotu dronem.

Wielowirnikowce DJI – różne konstrukcje

djiWielowirnikowce DJI to różnorodne konstrukcje. Najbardziej popularne są oczywiście drony wyposażone w cztery wirniki, ale firma oferuje także urządzenia wyposażone w sześć lub nawet w osiem wirników. Te ostatnie konstrukcje to już w pełni profesjonalne maszyny przeznaczone do lotów na znacznych wysokościach, zdolne do uniesienia dodatkowego osprzętu w postaci zaawansowanych technologicznie kamer wraz z ciężkimi obiektywami. Najtańsze wielowirnikowce DJI dostępne aktualnie na rynku to stosunkowo proste i dosyć stare konstrukcje hexakopterów z serii F550 ARF, a także zdecydowanie nowsze i bardzo funkcjonalne modele quadrocopterów z serii Phantom 2. Najdroższe wielowirnikowce DJI to oczywiście konstrukcje wyposażone w osiem wirników. Quadrocoptery z serii S1000 lub hexacoptery z serii S900 to już w pełni profesjonalne urządzenia, których wartość niejednokrotnie przekracza kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Drony do zastosowań prywatnych

Aktualnie dla zastosowań prywatnych lub półprofesjonalnych idealne będą urządzenia z serii Phantom 2. Jest to sprzęt bardzo nowoczesny o dobrych parametrach lotu, już standardowo wyposażony w niezłej jakości kamerę i urządzenie pozwalające na kontrolowanie ruchu kamery podwieszonej pod dronem. Naturalnie drona z tej serii możemy kupić także bez dodatkowego wyposażenia. Taka „goła” konstrukcja może być doskonałą bazą dla zaprojektowania własnego zestawu. Wystarczy dobrać osprzęt o zadowalających nas parametrach technicznych i zamontować na pokładzie drona. Musimy jedynie pamiętać, że udźwig dronów z serii Phantom 2 ma swoje ograniczenia, zatem waga takich dodatkowych urządzeń nie może być zbyt duża.

Zastosowań wielowirnikowców DJI może być bardzo dużo i to niezależnie od modelu urządzenia, na jakiego zakup się zdecydujemy. Praktycznie do każdej konstrukcji może być podwieszona kamera oraz gimbal, czyli urządzenie pozwalające na zdalne sterowanie ruchem kamery podczepionej do drona. Dzięki temu nawet niedrogi sprzęt możemy wykorzystać do kręcenia filmów i robienia zdjęć z perspektywy lotu ptaka.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top