Czym jest ubezpieczenie medyczne?

Dziesiątki różnego rodzaju ubezpieczeń to nasza codzienność. Firmy z szeroko pojętego sektora finansowego oferują nam wiele różnych polis, dzięki którym mamy poczuć się bezpieczniej i pewniej w życiu prywatnym i zawodowym. Niestety koszty wykupienia wielu różnych umów ubezpieczeniowych są na tyle duże, że zwykle decydujemy się jedynie na wykupienie ogólnego ubezpieczenia lub wręcz przeciwnie, na zamówienie wyspecjalizowanej polisy ubezpieczeniowej, odnoszącej się do konkretnego problemu. Przykładem takiej wyspecjalizowanej polisy jest ubezpieczenie medyczne. Co to takiego?

To charakterystyczny rodzaj ubezpieczenia odnoszący się do sfery służby zdrowia i opieki medycznej. Decydując się na wykupienie tego typu polisy, zyskujemy możliwość korzystania z bezpłatnych porad i konsultacji medycznych w wybranych placówkach ochrony zdrowia – tych, które mają podpisana umowę z naszym ubezpieczycielem. W praktyce, jest to po prostu pakiet usług, z jakich możemy korzystać w życiu codziennym. Standardowe ubezpieczenie medyczne jest w tym sensie formą uzupełniającą dla tradycyjnego, powszechnego i obowiązkowego ubezpieczenia w NFZ. Jest rozwiązaniem o tyle wygodnym, że pozwala omijać długie kolejki do specjalistów, które stanowią tradycyjny krajobraz publicznej służby zdrowia w Polsce. Niestety w wersji podstawowej tego typu pakiety nie obejmują zwykle bardziej szczegółowej diagnostyki i leczenia szpitalnego, a zatem zakres ich działania jak na razie jest bardzo ograniczony.

Istnieją jednak specjalne rodzaje ubezpieczeń medycznych odnoszące się do niektórych rodzajów schorzeń tj. nowotwory. Wykupując ubezpieczenie tego typu możemy liczyć na pokaźną wypłatę gotówki w przypadku zdiagnozowania u nas choroby nowotworowej. Takie ubezpieczenie medyczne ma zatem bardziej tradycyjną konstrukcję – jeśli wystąpi określone zdarzenie, otrzymamy od ubezpieczyciela wypłatę pieniężną o wartości określonej w wykupionej przez nas polisie. Tego typu ubezpieczenia w dobie rosnącej liczby zachorowań na nowotwory stają się doskonałym sposobem na zabezpieczenie własnych finansów i zapewnienie sobie większych możliwości w kwestii leczenia już zdiagnozowanej choroby.

Koszt wykupienia ubezpieczeń medycznych może być bardzo różny. Zależy o wielu czynników, przede wszystkim od zakresu i wartości ubezpieczenia, od wieku i stanu zdrowia osoby, która wykupuje polisę, a także od tego czy jest to ubezpieczenie indywidualne czy grupowe, wykupione za pośrednictwem zakładu pracy. Mniejsze znaczenie ma tu fakt czy naszym miejscem zamieszkania jest Poznań, Warszawa, Kraków lub zdecydowanie mniejsza miejscowość.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top