Jak wybierać dobre kursy językowe ?

Bogata oferta szkół językowych, oraz możliwość nauczenia się języka obcego przez Internet powoduje, że coraz trudniej jest wybrać dobry kurs językowy. Osoby zainteresowane nauką języka obcego, bardzo często zwracają uwagę na cenę, czas trwania kursu, oraz ilość zajęć czy osób znajdujących się w grupie. Na dalszy plan schodzi doświadczenie szkoły to, kto prowadzi zajęcia, oraz czy ukończenie kursy kończy się otrzymaniem certyfikatów lub świadectw potwierdzających znajomość języka na określonym poziomie.

Kursy językowe

Wybierając kurs językowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, kto jest jego organizatorem. Osoba, decydująca się na naukę języka obcego, powinna mieć możliwość sprawdzenia uprawnień szkoły, skontaktowania się z byłymi już uczniami, czy też na nieodpłatne uczestnictwo w jednych zajęciach, które pozwolą się jej zorientować w tym, jak wygląda lekcja, jaki jest stosunek prowadzącego do uczniów. Szkoła powinna udostępnić przyszłemu uczniowi wszystkie informacje związane z możliwością prowadzenia przez nią kursów, oraz wystawiania określonych świadectw, powinna wskazać, na jakich listach oraz pod jakimi pozycjami można szukać potwierdzenia tego, że posiada uprawnienia do prowadzania takich właśnie zajęć.

Osoba decydując się na kurs językowy, powinna zwrócić również uwagę na to, na jakich poziomach prowadzone są poszczególne kursy. W sytuacji, kiedy szkoła językowa oferuje tylko możliwość nauki języka na jednym poziomie, bez możliwości uzyskania świadectwa, czy też nie przeprowadza egzaminów potwierdzających znajomość tego języka, należy stać się bardzo uważnym. Taka sytuacja może oznaczać, że szkoła nie posiada wszystkich wymaganych dokumentów, a tym samym nauka w tej szkole może nie dać oczekiwanych efektów. Kolejnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest to jak długo szkoła działa na rynku, ile osób decyduje się w niej każdego roku na naukę, oraz jaka jest opinia o niej.

Warto pamiętać o tym, że dobry kurs językowy, nie musi być wcale drogi. Nie można zapominać o podstawowej zasadzie, która mówi, że najlepiej nauczymy się języka wtedy, kiedy wszyscy w naszym otoczeniu się nim posługują. Warto, więc spytać się o to, kto jest lektorem w szkole, czy zajęcia odbywają się tylko z rodakami, czy też mamy możliwość weryfikacji swojej wiedzy podczas rozmowy z osobą, która od urodzenia posługuje się danym językiem obcym. Decydujmy się na zajęciach w szkołach, w których zajęcia kończą się egzaminem państwowym, czy też innym, umożliwiającym otrzymaniem świadectwa potwierdzającego naszą znajomość języka obcego na określonym poziomie.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top