Duże problemy małych ludzi

Skóra maluszków jest bardzo wrażliwa i często narażona na działanie niesprzyjających warunków- zimno, wiatr, kurz, słońce, twarda woda, konserwanty w kosmetykach itd. Niektóre dolegliwości pojawiają się pod wpływem czynników zewnętrznych, inne są związane z dietą, lub uwarunkowane genetycznie. Bez względu na to, z jakim typem problemów przyjdzie się nam, jako rodzicom zmagać, nie obędzie się dobrej pielęgnacji. Tylko odpowiednio zadbana skóra może być zdrowa.

Linia produktów Mustela dla dzieci to wynik wielu lat badań nad skórą niemowląt i małych dzieci. Dermo kosmetyki mają zapewniać nie tylko zdrowie, ale ładny wygląd skóry i komfort. Choroby skóry to niestety wcale nie tak rzadki problem u maluchów. Jakie z nich występują najczęściej? Jak można pomóc dziecku?

Lekarze z niepokojem obserwują wzrost zachorowania na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. AZS to uciążliwa i bardzo nieprzyjemna przypadłość, która wiąże się z ciągłym, narastającym swędzeniem. Nieustanny świąd skóry powoduje uczucie rozdrażnienia, dlatego podstawą w pielęgnowaniu tak wymagającej skóry jest przynoszenie ulgi i łagodzenie swędzenia. Balsamy Mustela na atopowe zapalenie skóry zawierają formułę nawilżającą, którą lekarze polecają do pielęgnowania ekstremalnie wysuszonej skóry.  W przypadku AZS ważne jest nawilżanie naskórka, który jest bardzo suchy i schodzi z ciała całymi płatami. U podłoża choroby leżą geny, a jej katalizatorem są prawdopodobnie alergeny znajdujące się w otoczeniu, a czasem spożywanym pokarmie. W trakcie terapii należy regularnie używać specjalnych produktów Mustela, nawet kilkanaście razy dziennie. Najpewniejszym źródłem dermo kosmetyków jest apteka, w której także uzyskamy fachową poradę.

Jednym z najczęściej występujących problemów skórnych u niemowląt jest ciemieniucha. Pojawia się zazwyczaj od trzeciego tygodnia życia i nie jest szczególnie nieprzyjemna dla dziecka, jednak stanowi utrapienie dla rodziców (zwłaszcza ta nawracająca). Ciemieniucha to łuski o żółto brązowym zabarwieniu, które najczęściej można znaleźć na głowie dziecka, czasem na czole, lub w innych miejscach na ciele. Nie jest to objaw chorobowy, jednak przewlekła ciemieniucha może przyczyniać się do rozwoju grzybicy, dlatego warto ją usunąć jak najwcześniej. W tym celu trzeba natłuścić zmianę specjalnie przeznaczonym do tego środkiem Mustela, odczekać dwie godziny (lub całą noc, jeśli maluch zaśnie) i wyczesać za pomocą szczotki (najlepsza będzie nieużywana szczoteczka do zębów ze średnim włosiem). Aby problem nie powrócił, warto stosować olejek Mustela profilaktycznie przez kolejne 14 dni.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top