Czym jest spray do nosa dla dzieci?

Choroby okresu dziecięcego to przede wszystkim liczne nieżyty górnych dróg oddechowych, kaszel, katar – wszystko to może skutecznie zepsuć humor dziecka, jak i samych rodziców. W przypadku kaszlu czy innych pierwszych objawów chorobowych konieczne jest szybkie działanie oraz łagodzenie objawów chorobowych.

Do najczęściej stosowanych preparatów zalicza się oczywiście wszelkiego rodzaju syropy – ich działanie może być naprawdę kompleksowe, jednak poza zmniejszaniem kaszlu oraz łagodzeniem stanów zapalnych nie wspomagają one udrożnieniu nosa, co często jest kluczowym problemem. Do tego rodzaju problemów stworzono jednak wiele innych, ciekawych produktów, po które rodzice mogą sięgać bez konieczności konsultacji z lekarzem.

Preparaty do udrażniania nosa najczęściej dostępne są w aptekach – przed kupnem konkretnego produktu warto zapytać się farmaceuty o ewentualne działanie niepożądane, jednak tego rodzaju produkty nie stanowią zazwyczaj zagrożenia dla zdrowia dziecka. Jakie preparaty do udrażniania nosa znajdziemy w aptekach?

Z pewnością najpopularniejszymi środkami do inhalacji są delikatne olejki eteryczne, które wspomagają odtykanie nosa oraz oddychanie. Olejki te są dostępne w formie niewielkich buteleczek. Inhalacje mogą być prowadzone w domu, kilka razy dziennie. Dziecko po takich zabiegach z pewnością zaśnie bardziej spokojnie. Kolejnym sposobem na udrażnianie zapchanego noska dziecka to stosowanie plasterków na ubrania. Plasterki te nasączone są licznymi olejami eterycznymi. Wystarczy taki plasterek przykleić do piżamki dziecka i pozwolić mu smacznie spać. Plasterek doskonale będzie działał przez całą noc, rano wystarczy go wyrzucić.

Czy spray do nosa dla dzieci to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie tak – tego rodzaju preparaty przede wszystkim są łatwe w aplikacji. pomimo, iż dzieci mogą początkowo wzbraniać się przed ich stosowaniem to wtryskiwanie ich do jam nosa jest całkowicie bezbolesne, a co najważniejsze: skuteczne. Tego typu produkty zawierają przede wszystkim rozcieńczoną sól fizjologiczną, której zadaniem jest szybkie oczyszczenie jam nosa z zanieczyszczeń oraz tym samym: umożliwienie swobodnego oddychania. Sól fizjologiczna jest zgodna z płynami ustrojowymi człowieka, nie wyrządzi dziecku żadnej krzywdy. W sprayach do nosa znaleźć można również wiele innych substancji o łagodnym działaniu. Najczęściej ich zadaniem jest łagodzenie stanów zapalnych oraz zmniejszanie obrzęku. Spraye mogą również posiadać liczne olejki eteryczne, które również wspomagają udrażnianie noska dziecka.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top