Dlaczego warto stosować tapety w pokojach dziecięcych?

Chyba do żadnej aranżacji w domu nie przywiązujemy tak wielkiej wagi, jak do tej obowiązującej w pokoju dziecięcym. Chcemy, by wnętrze było jasne, kolorowe, przyjazne dla maluszka. Bez wątpienia nie będzie to możliwe bez odpowiedniego wykończenia ścian. Można oczywiście malować je farbą w przeróżnych kolorach, jednak coraz większą popularnością – i to nie bez przyczyny – cieszą się wspaniałe tapety dla dzieci.

Pozwól wybrać dziecku ulubiony wzór

Chyba żadna inna dziedzina nie posiada tak wielkiego bogactwa pięknych kolorów i wzorów jak tapety dla dzieci. Można zdecydować się zarówno na takie, które są pokryte typowo dziecięcymi motywami – zwierzętami, kwiatkami, samochodami, postaciami z ulubionych bajek itp., jak i tapety jednokolorowe, które można fajnie zestawiać ze sobą. Bo trzeba zaznaczyć, że współcześnie raczej odchodzi się od stosowania tylko jednego wzoru tapety w danym pomieszczeniu – a zasada ta odnosi się nie tylko do dziecięcych pokoików. Można także wytapetować jedynie wybraną ścianę bądź też jej fragment. Możliwości jest naprawdę wiele, a efekt za każdym razem ma szansę stworzyć wspaniałe i przyjazne dla dzieci wnętrze.

tapety dla dzieci

Wybór wzorów tapet dla dzieci jest ogromny – od tych przeznaczonych dla chłopców i dziewczynek po uniwersalne

Przewaga tapety nad farbą? Łatwo zmyjemy zabrudzenia!

Może się wydawać, że tapety dla dzieci nie są najlepszym rozwiązaniem. Tapety mogą zostać rozerwane, ponadto dziecko bardzo łatwo je zabrudzi  czy też porysuje, a to może spowodować, że tapeta będzie nadawała się już tylko do zdarcia. Ale okazuje się, że wcale nie musi tak być. Nowoczesne tapety dla dzieci to już nie muszą być te tradycyjne papierowe, które bardzo łatwo można uszkodzić. Teraz można zdecydować się na tapety winylowe (czyli pokryte specjalną powłoką PCV) lub wykonane z włókna szklanego, które są nie tylko dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne takie jak rozdarcie, ale również możliwe do wyczyszczenia. Wystarczy szmatka z wodą (a nawet z płynem do czyszczenia, gdyż tapety te są odporne na wpływ detergentów), by pozbyć się większości zabrudzeń, których w pokoju dziecięcym na pewno nie będzie brakować.

 Ale najlepsze dla rodziców urządzających pokoik dla maluszka jest to, że tapety dla dzieci są dostępne w bardzo bogatym asortymencie wspaniałych wzorów i kolorów. Można dzięki temu stworzyć naprawdę wyjątkowe aranżacje, które pokocha każde dziecko. Ciekawym rozwiązaniem mogą też okazać się specjalne fototapety, robione na indywidualnie zamówienie rodziców. Wówczas sami decydują, jaka ilustracja ma zdobić ściany – w przypadku starszych dzieci mogą to być na przykład ulubione rodzinne fotografie.

Organizując dziecięcy pokoik naprawdę warto wziąć pod uwagę wybór tapety. Efekt będzie wspaniały.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top