Skarpetowy zawrót głowy

Każda kobieta chce być piękna i modna. Nie ma w tym nic zdrożnego. Piękno i jego potrzeba wpisane są w naszą ludzką naturę. Kult ciała był niegdyś i jest nadal bardzo silnym trendem w społeczeństwach całego ciała.
Najlepszy przykład z przeszłości płynie od nas ze Starożytnej Grecji. W końcu sama nauka wielkiego filozofa, Platona, zakładała, że są trzy najważniejsze wartości w życiu: prawda, dobro i właśnie piękno.
Starożytna Grecja przeminęła, ale kult piękna pozostał w nas silny.

Kwestia ubioru

Piękno płynie z naszych ciał. Piękno płynie też z tego, w co te ciało przyobleczemy. Dlatego kwestia ubioru jest kwestią tak istotną. W końcu – jak cię widzą, tak cię piszą. Dlatego o ubiór należy dbać. W pierwszej kolejności powinien być on oczywiście czysty i schludny – nie ma nic gorszego niż brudne spodnie czy wymięta bluzka. W drugiej możemy, a właściwie wręcz powinniśmy zadbać o kwestię dopasowania stroju. Dopasowania pod różnym względem – dopasowania ich do właściwej okazji już może nastręczać problemów, a przecież to nie koniec. Trzeba je dopasować także względem siebie wzajemnie.

Wybór skarpet

Już sam wybór odpowiednich skarpet damskich może nastręczać pewnych problemów. A przecież to taki mały i niepozorny element garderoby. A mimo to problemów z nimi co niemiara.
Skarpetki damskie dzielą się bowiem już na samym początku na:
– zakolanówki – bardzo długie skarpety, które, jak sama nazwa wskazuje – zasłaniają kolana
– podkolanówki – sięgające pod kolano
– tradycyjne skarpetki – których długość z zasady nie przekracza jakichś ośmiu centymetrów nad kostkę
– stopki – sięgające do połowy kostki albo przed kostkę – te ostatnie często używane są do balerinek

Stylizacja

Wiemy już jakie są główne rodzaje skarpetek damskich. Jednak to wciąż nie odpowiada na podstawowe pytanie, które należy zadać w tej kwestii, a mianowicie: jak je w ogóle nosić?
Zasady mody dotyczące skarpetek są dość niejasne. Sprawia to, że to, co dla niektórych jest absolutnie niedopuszczalną zbrodnią na modzie i dobrym guście, dla innych jest już jak najbardziej dopuszczalne. Mowa na przykład o zakolanówkach – dla niektórych są bardzo seksownym elementem garderoby, który pasuje do spódnic, sukienek, a nawet szortów, a dla niektórych miejsce zakolanówek jest wyłącznie w przedszkolu, na nogach całkiem małych dziewczynek.
Podobnie jest ze skarpetami do pantofli – jedni mówią, że to nie wypada, inni, że to ciekawa i odważna konwencja. Na co więc stawiać przy doborze skarpet pod ubiór? Najlepiej na swój gust i zdrowy rozsądek.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top