BCS TIP5200IR E, czyli pełen profesjonalizm w monitoringu

BCS TIP5200IR E to profesjonalna kamera IP (kamera sieciowa) wyprodukowana przez renomowaną firmę BCS. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą zastosowaniu w zaawansowanych systemach monitorujących CCTV IP, wykorzystywanych w halach przemysłowych, lokalach usługowych, sklepach, na placach i parkingach. Kamera została przystosowana do wydajnego rejestrowania obrazu przez bardzo długi okres.

Bardzo wysoką jakość nagrań zapewnia przetwornik PS Exmor CMOS 1/3″ 2MPix. Umożliwia on nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 i płynności rzędu 25 klatek na sekundę. Kamera posiada obiektyw zmiennoogniskowy 2.8~12mm. Producent wyposażył ją również w technologie PoE (Power over Ethernet), pozwalającą na zasilanie kamery poprzez kabel Ethernet, oraz ONVIF, poprawiającą integrację i zwiększającą interpretacyjność. Obraz jest kompresowany w czasie rzeczywistym do formatu H.264, co oznacza zachowanie bardzo wysokiej jakości przy równoczesnej minimalizacji objętości pliku. W przypadku kamery nieprzerwanie rejestrującej obraz przez wiele dni, oznacza to ogromną oszczędność pamięci.

Bardzo ważnym podzespołem kamery BCS TIP5200IR E jest także oświetlacz podczerwieni, który skutecznie doświetla obraz w odległości nawet do 30 metrów. W efekcie kamera może rejestrować wysokiej jakości obraz również w nocy lub w słabym oświetleniu. Funkcjonowanie promiennika IR zostało zautomatyzowane przez zastosowanie czujnika zmierzchowego – w efekcie kamera sama reaguje na osłabienie oświetlenia i włącza oświetlacz. Wyposażenie kamery obejmuje także funkcje detekcji ruchu i stref prywatności.

BCS TIP5200IR E jest także kompatybilna z opracowanym przez BCS systemem PSS pozwalającym na skuteczne sprawowanie nadzoru nad całym systemem monitorującym, złożonym z większej ilości (nawet do 100) kamer. Co ciekawe, kamera wysyła równolegle dwa strumienie video. Ten pierwszy jest w wyższej jakości i może być odbierany na monitorach komputerów i telewizorów, natomiast ten drugi, o niższej jakości, może być odbierany na ekranach urządzeń mobilnych. Kamera współpracuje ze wszystkimi liczącymi się systemami operacyjnymi: iOS, Android, Windows Phone, Symbian, BlackBerry. Z kolei system operacyjny samej kamery powstał w oparciu o rozwiązania znane z Linuxa, co zapewnia mu stabilność i niezawodność. Obraz z kamery może być wysyłany zarówno przez sieć lokalną (LAN/WLAN), jak i Internet. W efekcie można go oglądać wszędzie, gdzie tylko mamy dostęp do odpowiedniej sieci. Wystarczy nam dowolna przeglądarka internetowa i zestaw łatwo dostępnych kodeków. Nie tylko odbieranie obrazu, ale także sterowanie działaniem kamery jest możliwe za pośrednictwem sieci – wystarczy nam tu znajomość wprowadzonego wcześniej hasła.

Kolejnym atutem kamery BCS TIP5200IR E jest jej obudowa, która spełniając standard IP66 jest odporna zarówno na trudne warunki atmosferyczne, jak i na wandali. Urządzenie zachowuje pełną sprawność w imponującym zakresie temperatur od -30ºC do +60ºC i przy wilgotności powietrza 0-95%. W efekcie można ją instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Zarówno instalacja, jak i obsługa kamery są intuicyjne i nie powinny stwarzać większych trudności. Archiwizację nagrań ułatwia obsługiwany przez kamerę system kart pamięci SD/SDHC.

Biorąc pod uwagę niewielkie różnice cenowe pomiędzy tradycyjnymi kamerami analogowymi, a scharakteryzowaną powyżej kamerą BCS TIP5200IR E, wybór właściwego modelu do naszego systemu monitorującego nie powinien stwarzać żadnych wątpliwości.

Related posts:

Tags: , , ,

About the Author

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top